Chwyciła zima – czym modnie otulić szyję?

Autor: Redakcja — Styczeń 10, 2016

Zima pełną parą! Temperatury skoczyły poniżej zera, a to oznacza, że pora na otulenie szyi modnymi dodatkami. Na co postawić? Komin, szalik, apaszka? Co będzie bardziej pasowało do naszego stroju? Jaki wybrać model, by pasował do kurtki lub płaszcza?

Kominy to popularny sposób, na otulenie szyi. To nic innego, jak długi szalik, którego końcówki zostały ze sobą zszyte. W ten sposób powstała pętla, która może mieć dwie wielkości: pojedynczą, jak przy golfie oraz podwójną, która okręca się wokół szyi. Zakłada się go przez głowę, co może być problematyczne dla pań dbających o fryzurę czy makijaż. Komin to idealne rozwiązanie do kurtek z niezbyt dużym dekoltem lub do płaszcza. W zależności od wyglądu może pasować zarówno do bardziej eleganckich, jak i sportowych stylizacji.

Review Komin Pretwist Snood 10746902097

Źródło: Okazje.info

Apaszka to dość krótka i cienka ozdoba, którą bardziej stosuje się jako element ozdobny niż dodający nam ciepła. Sprawdzi się przy płaszczach ze stójką lub kurtkach z dużym kołnierzem, który i tak otula naszą szyję. Plusem apaszki jest to, że po zdjęciu odzienia wierzchniego możemy bez problem zostawić ją, dodając sobie uroku.

LAURA CLEMENT Chusta z drukowanego kaszmiru (324509716)

Źródło: Okazje.info

Kolejnym zimowym rozwiązaniem jest chusta. Może posiadać dwa kształty: kwadratu lub trójkąta. Trójkątna jest na ogół duża, można ją swobodnie narzucić na ramiona, pozwalając tym samym na zwisanie swobodne końcom. Możemy również opleść nią szyję – z przodu zostawiamy trójkąt, natomiast oba końce otulają szyję łącząc je pod kawałkiem w kształcie trójkąta. Kwadratowe chusty możemy złożyć na pół, także tworząc poręczny do wiązania trójkąt. Chustka jest idealnym rozwiązaniem do praktycznie każdego stroju. Nadaje się do płaszczy oraz kurtek z głębokim dekoltem. W zależności od tego, z jakiego materiału ją wykonano, możemy jej używać zarówno latem, jak i zimą.

TXM SZAL W KRATĘ XSG0087KR

Źródło: TXM

Ostatnią opcją, na którą możemy postawić jest szalik. Ten może byc krótki lub długi – wszystko zależy od modelu, który wybierzemy. Krótkie jedynie krzyżujemy z przodu, dłuższe zaś możemy przełożyć na pół, przewiesić fantazyjnie przez szyję czy stworzyć pętlę, a następnie przeciągnąć przez nią końce. Szaliki pasują absolutnie do wszystkiego – do wyboru mamy jedynie wzór i stylistykę, a także długość.

Vila Szalik 14029464 (szary)

Źródło: Okazje.info

Reklama:Facebook: