Jak wybrać modny i praktyczny zegarek męski?

Autor: Redakcja — Luty 20, 2016

Pomimo tego iż technologia brnie do przodu i coraz to więcej urządzeń odchodzi w niepamięć wydaje się, że zegarkom nadal nic nie jest w stanie zagrozić. Od kilkuset lat goszczą w naszych kieszeniach czy na nadgarstkach. Jednak obecnie wybór jest na tyle duży, że wybór właściwego staje się bardzo trudny. Jak więc wybrać ten właściwy?

Zegarek uniwersalny – czy istnieje?

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak zegarek uniwersalny. Inny założymy na przyjęcie, a inny wybierając się np. na trening. Dlatego musimy się zastanowić do czego tak naprawdę będzie nam potrzebny. Czy potrzebujemy zegarka na co dzień czy na służbowe wizyty. Jeżeli często nosimy garnitur najlepszym wyborem będzie zegarek w stylu klasycznym. Nie powinien mieć mocno rozbudowanej busoli. Stawiajmy na minimalizm, ma on być jedynie akcentem ozdobnym. Pasek najlepiej by był wykonany ze skóry, a jego kolor powinien być dopasowany do koloru pozostałych części garnituru. Dobrze by był wykonany z materiałów szlachetnych, podkreśli to nasz prestiż.

CASIO MTP-1303L-1AVEF

Zegarek na co dzień powinien również być dostosowany do typu naszego ubioru. Tutaj jednak mamy pewien luksus. Wiele modeli pozwala na indywidualizację, dzięki odpowiednim klipsom możemy np. w szybki sposób wymienić pasek na taki o innym kolorze, który bardziej wpasuje się w pozostałe części garderoby. Możemy również wybrać bardziej rozbudowany model, czy zegarki z chronografem. Wszystko zależy od tego, co tak na prawdę nam się podoba. Obecnie bardzo modne są zegarki z paskami o jaskrawych kolorach, które mocno się wyróżniają i przykuwają uwagę.

Zegarki treningowe

Osoby które często są w ruchu i dużo trenują powinny zdecydować się na modele sportowe. Często posiadają one wiele rozbudowanych funkcji wspomagających trening. Są również w wyższych klasach wodoodporności. Pasek najlepiej by był wykonany z gumy, te skórzane szybko się zniszczą pod wpływem np. potu czy deszczu.

CASIO AQ-S800W-1B2

Osobną kwestią przy zakupie zegarka jest wybór mechanizmu. Dzielimy je na mechaniczne, które są nakręcane własnoręcznie. Te znajdziemy najczęściej w zegarkach klasycznych. Istnieje również mechanizm automatyczny, który nakręca się samoczynnie dzięki ruchom ręki. Te również stosowane są przeważnie w tradycyjnych prostych modelach. Oba typy należą do najdroższych. Najczęściej obecnie stosowanym, oraz najtańszym z typów jest mechanizm kwarcowy. Wykorzystuje on baterię, dzięki czemu jest również najbardziej dokładny. To na jaki typ się zdecydujemy w głównej mierze zależy od naszej zasobności portfela. Wiele zegarków męskich w niskich cenach znajdziesz, dzięki Porównywarce Cen Okazje.info

Reklama:Facebook: