Kurtka na zimę

Autor: Agnieszka S. — Listopad 30, 2015

Obecnie w sklepach możemy wybierać spośród wielu fasonów, wzorów i kolorów. Jak w tym gąszczu marek wybrać okrycie wierzchnie, które podkreśli naszą figurę?

Czarna kurtka damska na zime

                    www.okazje.info.pl

Długość kurtki dobieramy do wzrostu. Osoby niskie dobrze wyglądają w krótkich kurteczkach i modelach przed kolano. Długie płaszcze będą świetnie wyglądać na osobach wysokich. Wybierajmy jednak fasony z ciekawymi kieszeniami lub kołnierzami, aby nie wydłużyć nadmiernie sylwetki.

Jeżeli posiadamy imponujący biust odpowiednie będą dla nas modele jednorzędowe, ponieważ nie powiększają optycznie górnych partii ciała. Warto również wybierać kurtki z większym wycięciem u góry. Dobre będą modele podkreślające talie.  Detale umieszczone u góry przyciągną uwagę do biustu. Gruszki powinny wybierać modele z dużymi, przyciągającymi wzrok kołnierzami. Dzięki temu zrównoważą większy dół i nadadzą sylwetce odpowiednie proporcje.

Jeżeli posiadamy figurę klepsydry pochwalmy się tym. Decydujmy się na modele z paskiem, lub w inny sposób podkreślające talie. Jabłka i sylwetki powiększone najlepiej wyglądają w prostych krojach z pionowymi szwami, ponieważ wydłużają one sylwetkę. Takie typy sylwetek mogą pozwolić sobie na drobny wzorek.

Wybór kurtek na rynku jest obecnie bardzo duży. Dzięki temu możemy dopasować fason do potrzeb naszej figury. Jeżeli chcemy, aby kurtka służyła nam przez kilka sezonów i zawsze była modna decydujmy się na klasyczne kroje. Przed zakupem warto zapoznać się z porównywarką i sprawdzić cenę podobnych modeli.

Reklama:Facebook: