Malowanie się latem – z czego rezygnować?

Autor: Redakcja — Czerwiec 27, 2016

Makijaż latem to trudny temat – często spływa, waży się i powoduje, że wyglądamy gorzej niż bez jego użycia. Dlatego też warto postawić na sprawdzone metody, dzięki którym nie będziemy wyglądać źle, a make up jedynie doda nam uroku. Przede wszystkim latem należy zrezygnować z ciężkich i tłustych kosmetyków, które pogorszą nasz stan.

Kosmetyki, które warto zostawić na półce

Przede wszystkim, aby uniknąć latem ważenia się kosmetyków warto odstawić na półkę tłuste produkty, jak podkłady czy kremy. W gorące dni nasza skóra i tak wydziela dużo sebum, co przekłada się na błyszczenie twarzy. Makijaż spływa, znika i nie wygląda efektownie. Oprócz tego zrezygnujmy także z miękkich oraz tłustych kredek do oczu.

ESSENCE Bibułki matujace 50szt

Oprócz tego – wybierajmy kosmetyki wodoodporne, które sprawdzą się podczas gorących dni. Zrezygnujmy z tych o konsystencji żelowej, gdyż mogą rolować się na skórze Oprócz tego główna zasada brzmi: im mniej, tym lepiej. Nie wybierajmy błyszczących pudrów czy podkładów na policzki. Na półkę odłóżmy także mocne szminki czy ciemne cienie, które nie sprawdzą się w gorący dzień. Osoby, które cierpią na tłustą cerę powinny wcześniej zadbać o nią, wybierając płyn micelarny czy lekkie kremy nawilżające. Dodatkowo wybierzmy kosmetyki dopasowane do rodzaju naszej skóry. Zawsze stawiajmy na bibułki matujące, które są świetnym rozwiązaniem latem.

Reklama:Facebook: