Niezbędnik kobiety stylowej

Autor: Zuza Majewska — Październik 29, 2015

Życie zgodnie z zasadami bywa nudne i sprawia, że czujemy się zniewoleni. W kwestii stylu lepiej jednak nie przesadzać z szaleństwem i wolnością, aby nie otrzeć się o śmieszność. Każda kobieta woli być przecież stylową niż śmieszną, aby zbliżyć się do ideału słynnej Coco Chanel wystarczy przestrzegać kilku reguł.

iclipart.com

iclipart.com

1. Mniej znaczy więcej
Nieśmiertelna zasada, która mówi nam, żeby przed wyjściem z domu jeszcze raz przejrzeć się w lustrze i zdjąć jeden element biżuterii. Żadna z nas nie chce przecież wyglądać jak choinka połyskująca błyskotkami.

2. Więcej znaczy lepiej
Kiedy wydaje ci się, że masz na sobie zbyt mało ubrań, z pewnością tak jest. Nigdy nie odsłaniaj jednocześnie dekoltu i nóg, pleców i ramion… Klasa to przede wszystkim umiar, również w dobieraniu długości stroju.

3. Dobra jakość to podstawa
Unikaj ubrań złej jakości – niestarannie uszytych i z kiepskich materiałów, nie będziesz mogła zbyt długo się nimi cieszyć.

4. Łącz ostrożnie
Żółty, niebieski i czerwony to ładne barwy, ale razem wyglądają dobrze tylko w przypadku upierzenia papugi. Kobiece ubranie powinno być wolne od tego typu eksperymentalnych połączeń. Warto stawiać na sprawdzone zestawy składające się z trzech dobrze dobranych kolorów, które dodatkowo podkreślają typ urody.

5. Reguły są po to, by je łamać
Czasem warto poeksperymentować z oryginalnymi kolorami o dodatkami. To, w czym większość kobiet wygląda niekorzystnie, na nas może leżeć idealnie. Na więcej swobody w temacie ubioru możemy również pozwolić sobie na wakacjach, które sprzyjają odkrywaniu ciała i modowym szaleństwom.

Reklama:Facebook: