Puchówka na każdą sylwetkę

Autor: Agnieszka S. — Listopad 12, 2015

Puchówki to kurtki z jednej strony lubiane przez kobiety, ponieważ są praktyczne i ciepłe. Z drugiej strony pogrubiają i zaburzają sylwetkę. Jak więc dobrać puchówkę dla siebie?

jpg (1)

Przede wszystkim musimy sprawdzić z czego jest ona wykonana. Bardzo często pojawiają się podróbki. Są one dużo tańsze, jednak zamiast wypełnienia z puchu i pierza wykonane są w całości z poliestru. Nie zapewnia on jednak takiego ciepła, jak naturalne wypełnienie. Powinniśmy się starać, by stosunek puchu do pierza był jak największy. To właśnie puch najlepiej utrzymuje ciepło. Z poliestru lub nylonu może być wykonane pokrycie kurtki. Przy czym ten drugi materiał jest wytrzymalszy.

Niezależnie od fasonu w puchówce nie uzyskamy figury modelki. Możemy jednak sobie nie zaszkodzić. Jeżeli mamy szersze biodra niż górę ciała powinniśmy zdecydować się na dłuższe płaszcze. Wybierajmy modele przewiązane paskiem, aby podkreślić talię. W celu zrównoważenia proporcji sylwetki nakrycie powinno mieć duży kołnierz lub kaptur. Klepsydry mogą nosić wszystkie modele. Warto jednak wybierać takie, które są jak najbardziej dopasowane i posiadają pasek podkreślający ich największy atut – talię. Osoby z sylwetką jabłka lub sportową z szerszymi ramionami mogą wybierać ten sam model puchówek. Są to kurtki krótkie lub długie jednak proste, pudełkowe. U góry powinna znajdować się stójka. Unikamy szerokich kołnierzy, które dodatkowo poszerzą ramiona. Odradzamy zaznaczania talii – ten typ sylwetki nie powinien kupować płaszczy z paskiem.

Jeżeli jesteśmy niskie nie kupujmy kurtek z błyszczących, odblaskowych materiałów. Warto wybierać krótkie modele. Puchówki bardzo często są pikowane w poziome pasy – osoby niskie powinny starać się, aby pikowań było jak najmniej, ponieważ pasy skracają sylwetkę. Ciekawe, niedrogie modele puchówek można znaleźć we wpisie pt.”Przegląd cenowy modnych puchówek” na stronie kurtkownia.pl

Równie ciepłą alternatywą dla puchówek są parki, które dobrze wyglądają na prawie każdej sylwetce i są modne od kilku sezonów.

Reklama:Facebook: