Ranking maści na blizny

Autor: Justyna Jucha — Sierpień 08, 2017

Blizny nie muszą szpecić naszego ciała wprowadzając niejedną osobę w kompleksy. Warto minimalizować pozostałości po ranach – czy to odniesionych w wypadkach, czy w wyniku zabiegów operacyjnych używając specjalnych maści, żeli i kremów. Oto najpopularniejsze z nich w opinii klientów Okazje.info.

ZIAJA HEPARIZEN

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazła się maść Ziaja w opakowaniu 100 g, przeznaczona do stosowania w chorobach żył powierzchownych, a także po wlewach lub wstrzyknięciach, w zakrzepowym zapaleniu żył, zespole objawów żylakowatości, żylakach kończyn dolnych, krwiakach, w stłuczeniach, obrzękach oraz w zapobieganiu oraz leczeniu przerosłych blizn i bliznowców. Maść zawiera heparynę, wykazuje działanie miejscowe przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Żel przeznaczony jest do stosowania na skórę, z częstotliwością do trzech razy na dobę, nakładając 3 do 10 cm żelu na powierzchnię skóry i delikatnie wmasowując aż do wchłonięcia żelu. W przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie przez okres do 10 dni, a w przypadku leczenia chorób żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni. Substancją czynną leku jest heparyna sodowa. 1g żelu zawiera 8,5 mg (1000 j.m.) heparyny sodowej.

żel na blizny

okazje.info.pl

Bepanthen 5 maść

Drugie miejsce w rankingu przypadło w udziale maści Bepanthen , w której substancją czynną jest dekspantenol. 1 gram maści zawiera 50 mg tej substancji. Dekspantenol po przeniknięciu do komórek skóry szybko przekształca się w witaminę B1, która odgrywa ważną rolę w procesie wzrostu i w procesie regeneracji skóry, a zaletą preparatu Bepanthen maść jest jego wieloskładnikowe podłoże tłuste. Odpowiednio dobrane składniki, jak lanolina, wazelina, parafina i wosk pszczeli sprawiają, że po zastosowaniu preparatu Bepanthen maść, tworzy on cienką warstwę, która pozostaje na skórze i chroni ją przed kolejnymi podrażnieniami. Maść nie zawiera w swoim składzie substancji konserwujących, substancji zapachowych ani barwników, a ze względu na stymulowanie procesów gojenia skóry oraz odpowiedni skład podłoża Bepanthen maść jest zalecany do leczenia odparzeń u niemowląt oraz do leczenia podrażnień brodawek sutkowych u matek karmiących piersią. W przypadku otarć i pęknięć skóry należy nakładać Bepanthen maść raz lub kilka razy dziennie w zależności od potrzeb. Producentem maści jest Bayer.

żel na blizny

okazje.info.pl

DERMATIX żel

To kolejny produkt na blizny, który znalazł uznanie w oczach klientów Okazje.info. Żel Dermatix stosowany jest do zmiękczania, spłaszczania oraz wygładzania blizn. Jest bardzo prosty w użyciu i powinien być nakładany dwa razy dziennie. Leczoną powierzchnię należy umyć wodą z mydłem, a następnie wysuszyć i delikatnie rozprowadzić bardzo cienką warstwę na leczonej powierzchni pozostawiając do wyschnięcia przez 4 -5 minut przed nałożeniem ubrania lub makijażu. Jeżeli Dermatix nie wyschnie w ciągu 4 – 5 minut, została użyta zbyt duża ilość żelu. Należy wtedy usunąć nadmiar żelu i poczekać aż pozostała warstwa wyschnie Zaleca się stosowanie żelu przez minimum 2 miesiące. Stosując Dermatix dłużej, można uzyskać lepsze wyniki. Zaletą żelu jest jego bezzapachowość i przezroczystość. Po wyschnięciu żelu można nakładać na niego kosmetyki. Jest łatwy do aplikacji i bezbolesny, odpowiedni nawet do wrażliwej skóry. Może być stosowany u dzieci. Producent preparatu to Hanson Medical.

żel na blizny

okazje.info.pl

Reklama:Facebook: